Hizmetlerimiz

KORKULUK  VE KÜPEŞTE
 

Alüminyum Korkuluk

Son yıllarda inşaat sektörü hızla ilerlemekte ve artan talep karşısında imalatçılar taleplere yanıt vermek için yeni teknolojilerle birlikte kapasite artırımına gitmektedirler.Bu hızlı ilerleyiş ister istemez daha yenilikçi,daha akılcı ve modern fikirleride beraberinde getirerek sektöre çağdaş bir görünüm sağladı.
Bu estetik görünüm hiç şüphesiz alüminyum ile gelmiştir.Sağlam estetik ve dekoratif bir görünüme sahip olması binalara ayrı bir görünüm sağlamaktadır.Estetik görünümü yanında korozyona karşı dirençli olması,uzun ömürlü ve maliyetinin düşük olması her zaman inşaat sektöründe tercih sebebi olmuştur.
Başta balkon ve merdiven korkulukları olmak üzere parapet üzeri,duvar,galeri ve teras ksımlarında kullanılır.

Krom Korkuluk

Paslanmaz korkuluk inşaat sektöründe yeni bir tasarım ortaya koymaktadır. Binaların dış görünümünde oldukça modern bir çizgiyi ortaya koymaktadır. Paslanmaz korkuluk bu gün bina üzerinde bir çok bölümde kullanılırken paslanmaz merdiven korkulukları da bir çok modeliyle inşaat sektörüne sunulmaktadır. Paslanmaz merdiven korkulukları düz merdiven, dönen merdiven veya teras merdivenlerinde çok çeşitli tasarımlarla kullanılabilmektedir.

Pleksi Korkuluk

Firmamız,son zamanlarda en çok talep edilen pleksi merdiven korkulukları modellerini  türkiyenin tüm şehirlerine aralıksız merdiven korkuluk hizmetlerini sürdürmektedir.Kaliteli tasarımlarıyla müşterilerinin beğenisini kısa süre içerisinde toplayarak üretmekte olduğu her ürüne 2 yıl garanti vererek diğer firmalardan farklı olduğunu kanıtlamaktadır.

 Pleksi sektörün de yılların vermiş olduğu deneyimi ve tecrübesi ile müşterilerinin isteklerine göre hizmet politikasını genişleterek bizlerden talep edeceğiniz her ürünü bulabilmeniz için çaba sarfetmekteyiz.Proje yönetim uzmanı ve arge çalışmalarını titizlikle sürdürerek her yıl sizlerin karşısında değişik pleksi korkuluk modelleri sunmanın ayrıcalığını sadece siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız.pleksi Çağdaş metal ltd.şti firmamız,bu sektördeki amaçlarını tamamen müşteri memnuniyetini düşünürek hedeflemiş ve piyasa şartlarına göre en uygun ve kaliteli tasarımlar sunmak için kendisini odaklamıştır.Hammadde olarak pirinç metal ve paslanmaz çelik ithalat başarısını 20 yılı aşkın bir süredir sürdürerek pleksi korkuluk sektörüne yönelik çalışmalarını son 8 yıla sığdırarak işinde uzman ustalarıyla sayısız projelere imza atmış bulunmaktadır.Böylelikle müşterilerimizden gelen yoğun istek ve taleplere en iyi bir şekilde karşılık vermek için firmamız tüm enerjisi ile gayret göstermektedir.En yeni ürün gruplarımızdan pleksi merdiven,pleksi küpeşte fiyatları ve paslanmaz pirinç pleksi korkuluk modelleri uygun ödeme koşulları ile sizlere sunulmaktadır.

Pleksi (Akrilik) cam kadar saydam, kristal şeffaflığındadır ve esnek yapıları ile dekorasyonda yaratıcılıkta iddialı iç mimarlara ideal bir kullanım olanağı sunmaktadır.Pleksi’nin özellikleri: Kristal şeffaflığındadır. Çağdaş estetiğe sahiptir. Olağanüstü ışık yansımaları oluşturur. Tüm ortamlara uyumludur. Camın yarı ağırlığını taşır. Ahşap, metal gibi malzemelerle kolay uyum sağlar. Şeffaflığı nedeniyle ferahlık ve genişlik hissi uyandırır. Torna ve frezede form verilebilir. İşleme sonrasında tekrar parlatılabilir. Isıtılarak kolay şekil alır. Kullanım alanları : Dekorasyon ve iç mimari Merdiven küpeşte ve trabzanları Masa ve sehpa ayakları E v ve büro mobilyaları Aydınlatma Elemanları Antika teşhir üniteleri Banyo ve mutfak aksesuarları Tekne, yat dekorasyon ve aksesuarları Vitrin standları Yatak başları Hediyelik eşya Takı Endüstriyel alanlar Tüm özel tasarımlar

Dekorasyon ve iç mimari Merdiven küpeşte ve trabzanları Masa ve sehpa ayakları E v ve büro mobilyaları Aydınlatma Elemanları Antika teşhir üniteleri Banyo ve mutfak aksesuarları Tekne, yat dekorasyon ve aksesuarları Vitrin standları Yatak başları Hediyelik eşya Takı Endüstriyel alanlar, Tüm özel tasarımlar.

ALÜMİNYUM DOĞRAMA

Bugün için tarihten gelen AHŞAP, topraktan gelen Alüminyum, petrolden gelen Plastik farklı özellikleri ile doğrama ürünlerinin belli başlı elemanlarıdır.

Her iklim koşulunda doğa şartlarına dayanan malzemelerden biri Alüminyum'dur.

Alüminyumu her ebatta uygulayabilme imkanı vardır. Bu özellikleri Alüminyum'u doğrama malzemeleri içinde en uzun ömürlülerden kılmaktadır.

Ofis Bölme

Binaya Yük Getirmez

Bölme Sistemlerinde kullanılan malzeme tamamen alüminyum olduğundan binaya yük getirmez.

Sökülüp Takılabilir

Ofis Bölme Sistemleri diğer bölme sistemlerine göre sökülüp takılabilir olduğundan montajı yerinde yapılır.

Renk Seçenekleri

Ofis Bölme Sistemi; Şık ve Estetik Görüntü Sağlar.Müşterinin isteğine göre farklı renklerde üretilir.

Ses İzolasyonu,Ofis bölme sistemlerinde cam ve kapılar özel fitil ile muhafaza edilir %40 ses izalasyonu sağlar.

Jaluzi,Ofis Bölme Sistemi; Farklı renk ve tipteki jaluzi ve cam çeşitleri ile birlikte uyum içinde çalışır.

Cam Balkon Sistemleri

Kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir. Dış etkenlerin ve hava şartlarının balkonunuzdan yararlanmanızı engellediği durumlarda cam balkon sistemini kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı, fakat aynı zamanda tamamen panoramik bir kapalı mekan elde etmiş olursunuz.

Cam balkon evlerinizde ek alanlar oluşturarak kullanım alanlarınızı genişletir.ferahlık sağlar.

Cam balkon sistemi ile kapatılan oda, salon veya mutfağınızın balkonları ısı değerlerinde artış sağlar, enerji tasarrufu sağlar.

Balkonlarınızı cam balkon cam balkon sistemi ile kapatma yapılarınızın görünümünü değiştirmez ayrıca değerini yükseltir.

Cam balkon sistemi binanızın mimari görüntüsü değiştirmediğinden dolayı yerel yetkililer tarafından izin almanıza gerek kalmaz.

Sağladığı konfor ile dengeli bir fiyat & performans oranı sunar.

Katlanır cam balkon sistemleri hırsızlık riskini önemli derecede azaltır.

Cam balkon sistemi ile kapatılan balkonlarınız mevcut balkonunuzda bulunan mobilyalarınızı korur, ömrünü uzatır

Balkonlarınızı daha işlevsel hale getirmek ve daha hoş yaşam alanları oluşturmak için size balkonlarınızı Cam Balkon Sistemi ile kapatmanızı öneriyoruz.
 

CEPHE GİYDİRME
 

Silikon Cephe

Tamamen cam görünümü istendiğinde silikon cephe sistemler tercih edilir. Bu sistemde cam kasetler arasında ince boşluklar bulunur ve dışarıdan alüminyum görülmez.

Alüminyum düşey ve yatay taşıyıcı profillerle alt konstrüksiyon oluşturulur. Camların oturtulmasında önce kaset profilleri sistem detaylarına göre kasa haline getirilir ardındından ısıcamlar fabrika ortamında özel testlere tabi tutularak mesafe belirleyici bant (Norton bant) ve bonding silikonu ile yapıştırılır. Bu işleme Bonding denir ve kaset tamamlanmış olur. Kasetler taşıyıcı konstrüksiyon üzerine şantiye ortamında kaset bağlantı takozları ile sabitlenir.

Strüktürel silikon cephenin spandrel bölgeleri alüminyum kompozit levhadan yada kompakt laminantdan panel yapılabileceği gibi film kaplı ısıcam paneller veya film kaplı tek camdan oluşan arkası ısı yalıtımlı paneller de yapılabilir.

Kapaklı Cephe

Dışarıdan bakıldığında alüminyum kapaklar görülür. İsteğe göre yatay ve düşeyde farklı kapaklar seçilebilir. Kapaklı cephelerin silikon cephelerden farkı cam panellerin dışarıdan baskı profilleriyle mekanik olarak sabitlenmesidir. Kapaklar bu baskı profilleri üzerine geçirilir.

Bu sistemde modüllerden istenilenlere, dışa yada içe açılan gizli kanatların montajı yapılır. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında açılır modüller fark edilmez. Makaslı kullanım tercih etmeyenler için doğrama kasa ve kanat profilleri kullanarak normal yada çift açılım alternatifleri entegre edilebilir. Açılı cepheler için fitil ve taşıyıcılarda farklı alternatifler de mevcuttur.

Kompozit Kaplama

Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü, düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklı, işlenmesi kolay, bakım ve temizliği kolay, geniş renk seçeneğine sahip, titreşim emme özelliğine sahip ve korozyona karşı dayanıklı.
Alüminyum Kompozit Panelleri’nin uygulamalarında renk kartelasında yer alan temel renkler standart olarak mevcut. Bunların yanı sıra belli bir miktarın üzerinde tüm RAL renklerinde, özel renk ve ölçülerde imal edilmesi mümkün. Granit ve ahşap deseni gibi özel seçenekler de bulunuyor.

Alüminyum Kompozit Panellerin işlenmesi son derece kolay, katlanarak ya da bükülerek kolayca şekil verilebiliyor. Bu özelliği nedeniyle de uygulamacıların da tercih ettiği bir kaplama malzemesi. Hafifliği, sağlamlığı, esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tercih edilen bir kaplama malzemesidir

PVC DOĞRAMA

PVC’nin yapı sektöründe kullanımı yaklaşık 1965-1970 tarihlerinde başlamış, 1985-1990 yılları arasında yaygınlaşmıştır. Diğer malzemelere oranla daha çok tercih edilmesinin sebeplerine kısaca göz atalım.

PVC kapı ve pencere sistemleri kalitesi, dayanıklılığı, estetik görünümü, ve kullanım alanlarının genişliği ile mimari yapılarda tercih sebebi olmuştur.

PVC, bakım ve boya gerektirmeyen, aynı zamanda uzun yıllar kullanılan bir malzeme olması nedeniyle diğer doğrama türlerine göre çok daha hesaplıdır.

PVC’nin bu kadar kısa sürede en çok tercih edilen doğrama türü olmasının başlıca sebeplerinden biri de ısı yalıtımındaki üstün performansıdır.

İzolasyon diğer bir ifade ile yalıtım hayatımızın hemen her alanında zorunlu bir ihtiyaç olmuştur. Isı, ses, nem, ve gürültü gibi iç ve dış etkilerin insanlara, binalara verebileceği her türlü zararı en aza indirebilmek için yalıtım son derece önemlidir.

PVC kapı ve pencereler, kullanıldığı ortamda üstün performansa sahip bir yalıtım sağlamaktadır.

Elbette bu tip doğramaların yalıtım adına bizlere sunmuş olduğu bu avantaj; kaliteli malzeme ve işçilikten geçmektedir. Kullanılan malzeme ve üretim aşamalarındaki bilinçli ve sağlam işçilik bu avantajın daha üst seviyelerde olmasını sağlayacaktır.